Zakład Kamieniarski Łódź

Parapety z kamienia naturalnego i konglomeratu

  • parapety-lodz 1
  • parapety-lodz 2
  • parapety-lodz 3
  • parapety-lodz 4
  • parapety-lodz 5
  • parapety-lodz 6
  • parapety-lodz 7
  • parapety-lodz 8
  • parapety-lodz 9

Istnieje bardzo wiele zalet, dla których warto wybrać parapet z kamienia naturalnego. Kamień nie wypacza się w porównaniu do innych plastycznych materiałów. Jest odporny na wilgoć oraz parę wodną. Parapety z kamienia naturalnego posiadają wysoką odporność na ścieranie, zarysowania, uderzenia oraz są odporne na plamy pod warunkiem odpowiedniej impregnacji. Nie każdy kamień nadaje się na parapet, jak na przykład marmur czy trawertyn, które są kruche i mniej odporne na działanie sił zewnętrznych oraz samej wilgoci. Jeżeli kupować parapety z trawetynu, to o powierzchni żywicowano - polerowanej, by łatwiej było utrzymać powierzchnię parapetu w czystości.

Najbardziej polecanym przez nasz zakład kamieniarski MANUFAKTURA KAMIENIA, jest granit, który bezproblemowo można wykorzystać jako parapet zewnętrzny, jak i wewnętrzny. Granit charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na warunki atmosferyczne, bardzo ładnie komponuje się z oknami, które posiadają ramy z drewna oraz aluminium czy plastiku. Granit jest mało porowaty, odporny na ścieranie. Jest ponadto bardziej odporny na plamy, niż na przykład marmur.

Najczęściej zamawiane w naszym zakładzie kamieniarskim MANUFAKTURA KAMIENIA, są parapety kamienne – z czystego kamienia naturalnego. Mogą być z marmuru, ale będą bardziej narażone na plamy, bo jest to bardzo chłonny kamień naturalny i lepiej by były z nieco twardszego materiału kamiennego - granitu. Materiał naturalny na pewno cechuje się ogromną różnorodnością i na pierwszy rzut oka będzie można poznać, że jest to kamień. Zależnie od partii bloku, dostawy materiału oraz jego kraju pochodzenia może być różne może być ułożenie żyłek, jak i tak samo odcień samego kamienia. Powierzchnia parapetów może być szlifowana, satynowana, promieniowana, jednak nie zaleca się, bo jest to trudna do czyszczenia powierzchnia, lecz zdarza się, że klienci zamawiają, bo nie chcą by donniczki spadły podczas silnego wiatru lub najpopularniejsza - polerowana. Ich brzeg może być wykończony na tak zwany ćwierćwałek lub w tak zwany półwałek. Marmur jest bardzo porowatym kamieniem naturalnym i jego powierzchnię koniecznie należy impregnować specjalnym płynem, by nie absorbował zanieczyszczeń. Generalnie marmur zalecany jest jak już do wewnątrz budynków mieszkalnych.
Parapety z aglomarmuru, również cieszą się dość rosnącą popularnością. Jest to na pewno ciekawostka dla każdego, kto chciałby mieć imitację kamienia, ale trochę mniej problemów z samą impregnacją kamienia. Żywica w połączeniu z marmurem tworzy dość bezpieczną powierzchnię, na pewno mniej nasiąkliwą, niż sam marmur, jako kamień naturalny. Aglomarmur dzięki żywicy jest mniej nasiąkliwy, mniej łamliwe oraz bardziej odporny na ścieranie. Aglomarmur jest z piasku marmurowego, pigmentów i żywic poliestrowych. Odlewa się to wszystko w ogromnych formach, a dla sprawienia powierzchni polerowanej, ich powłokę pokrywa się warstwą żelkotu, którego głównym składnikiem jest żywica. Parapety z konglomeratu imitują marmur ( aglomarmury ) i granity ( kwarcogranity ) i są od kamienia naturalnego 20% lżejsze. Mogą być w różnej kolorystyce z domieszką na przykład szkiełek, które lśnią przy sztucznym świetle. Tak samo jak kamień naturalny, aglomarmury posiadają gładką powierzchnię. Są dość odporne na uderzenia oraz na różne środki chemiczne, bardziej, niż sam kamień naturalny, bo nie wchodzą w naturalną reakcję chemiczną jak na przykład marmur, który nie jest odporny na różnego rodzaju kwasy z na przykład cytryny czy kapusty, a już nie wspominając o wylanym occie. Generalnie najczęściej wykonujemy parapetów z kwarcogranitu, niż z aglomarmuru. Sztuczny kamień jednak jest często droższy od kamienia naturalnego. Wszystko jest zależne od tego jaki chce się uzyskać w domu efekt. Przemyślane projektowanie jest bardzo istotne. Wierzymy, że z nami zrealizują Państwo dzięki naszej pomocy, to, co jest w Państwa planach i my, nasi kamieniarze, spełnią właśnie te marzenia.