Zakład Kamieniarski Łódź

Marmurowe i granitowe okładziny kominka

 • kominek marmurowy lodz 1
 • kominek marmurowy lodz 1as
 • kominek marmurowy lodz 1ass
 • kominek marmurowy lodz 3
 • kominek marmurowy lodz 4
 • kominek marmurowy lodz 5

Kominek w domu jest bardzo ważnym elementem nie tylko wystroju, ale również centralnym sercem z którego bije ciepło i ogrzewa wszystkich mieszkańców. 

Wybór materiałów z kamienia naturalanego, jako okładzina do kominka jest bardzo duży i można wybrać od miękkich po twarde materiały, które są co raz bardziej popularne.
Marmur od lat cieszy się nieustającą popoularnością. Przyciąga swoją barwą, spokojną teksturą, rodzajem użylenia i ceną. Marmur od setek, a nawet tysięcy lat był odznaką luksusu i przepychu. Zawsze był stosowany we wnętrzach, jako ciekawy dodatek, który znacznie poprawiał estetykę wnętrza. Marmurowe kominki można spotkać w różnych odcieniach od bieli, przez beż, szarość, róż, brąz, zieleń, aż do czerni. Marmur bez odpowiedniej impregnacji szybko ulega zmatowieniu i pokrywa się ryskami.
Granit jest również bardzo popularnym kamieniem. Cechuje się znacznie większą twardością, niż marmur i jest bardziej wytrzymały na wszelkiego rodzaju odbarwienia. Granit, jako okładzina kominka będzie bardzo dobrym wyborem ze względu na swoją bogatą paletę wzorów i kolorów. Kamień ten jest również, co ważne, odporny na działanie popularnych środków chemicznych. Użylenie granitowych bloków jest niepowtarzalne i wzbudza zachwyt, bo jest to, tak jak marmur - niepodrabialny kamień, który urozmaici każde wnętrze w którym będzie samą przyjemnością spędzać chwile relaksu każdego dnia po pracy.