Elewacje granitowe Łódź

  • elewacje-z-kamienia-lodz 2
  • elewacje-z-kamienia-lodz 3
  • elewacje-z-kamienia-lodz 1

PRACOWANIA KAMIENIA

ul. POJEZIERSKA

Blaty kuchenne, parapety, schody, posadzki, elewacje budynków, tarasy i kominki

Spotkanie po ustaleniu pod nr tel. 574 197 544 

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt
Od pon. - pt. 8:00 - 19:00
Weekend - 11:00 - 16:00

Elewacje płytkami z kamienia naturalnego mogą być pokryte w całości lub tylko niektóre jego elementy. Na pewno elewcja z kamienia naturalnego będzie znacznie twardsza i wytrzymalsza, niż samo pokrycie tynkiem. Jeżeli chodzi o same zasady montażu płytek, to w zasadzie nie różni się montaż płytki z kamienia naturalnego i sztucznego. Płytki z kamienia naturalnego są na pewno trochę cięższe, niż płytki ze sztucznego kamienia. W zależności od samej wagi i wielkości płytki, sposób montażu może się różnić. Najlepszym podłozem do montażu płytek z kamienia naturalnego jest mur betonowy lub mur ceglany. Sam dom, jeżeli jest niewysoki i wystarczy okładzina nie niedłużej wysokości, to można montować płytki na zaprawę cementową, ale również należy kotwiczyć co kilka warstw płytki w celach bezpieczeństwa. Jeżeli budynek jest już ocieplony, na warstwę izolacyjną powinna byc nałożona specjalna siatka zbrojona, która zatopiona jest w masie klejącej. Do przyklejenia samych płytek należy uźyc białego cementu.
Jako specjaliści od kamienia, nasz Zakład Kamieniarski MANUFAKTURA KAMIENIA, na okładziny elewacji rekomendujemy piaskowce, lekkie wapienie, ale również mogą to być płytki granitowe.